Dziękujemy za obecność tym wszystkim, którzy zechcieli pojawić się 27 września na spotkaniu członków Bałtyckiego Klastra Ekoenergetycznego.

Spotkanie było bardzo owocne – wymieniliśmy się ideami i przemyśleniami w kilku obszarach tematycznych:

1.) Wyjazdy zagraniczne dla członków klastra – mamy jeszcze kilka możliwości wyjazdu, ale należy spieszyć się ze zgłoszeniami. Terminy zbliżają się błyskawicznie. Listę wydarzeń i miejsc, w których te wydarzenia będą się odbywać otrzymaliście Państwo (członkowie klastra) za pośrednictwem poczty elektronicznej.
Serdecznie dziękujemy pani Barbarze Wojtasik za podzielenie się swoimi wrażeniami po wyjeździe do Abu Dhabi – wszystkie były pozytywne!

2.) Strategia klastra – przedstawiliśmy główne założenia powstałej właśnie aktualizacji do strategii BKEE. Prezentację zawierającą główne tezy tej strategii członkowie klastra otrzymali drogą elektroniczną. Będziemy bardzo wdzięczni za wszystkie uwagi – ta strategia ma służyć wszystkim Państwu.

3.) Wróciliśmy do tematu „Helsinki Challenge 2019” – mamy nadzieję, że dyskusja nad łamigłówką „jak sprawić, aby Helsinki zdołały osiągnąć 100% niezależności od paliw kopalnych” była dla Państwa inspirująca i liczymy, że będziemy mogli ją rozwijać w przyszłości.

4.) W trakcie spotkania ponownie pojawił się pomysł zorganizowania wyjazdu członków Klastra do „Konwersja Energii i Źródła Odnawialne Centrum Badawcze Polskiej Akademii Nauk” (KEZO CB PAN) w Jabłonnie. Chcielibyśmy wiedzieć, ile osób byłoby zainteresowanych wyjazdem do KEZO i wzięciem udziału w takim spotkaniu – chętnych prosimy o kontakt mailowy z p. Adrianem Lis (adrianlis@imp.gda.pl). Nad konkretnymi terminami wyjazdu będziemy zastanawiać się w momencie, kiedy będziemy wiedzieć, na jaką frekwencją możemy w przybliżeniu liczyć.

Z życzeniami udanego wejścia w jesienny czas,

Zespół Klastra